201910.24
0
18

Tīklošanas pasākums “Personāla medības” LTRK

72717711_340734733386107_7289816277462286336_n

Tīklošanas pasākums “Personāla medības” LTRK

I-Work Group piedalās LTRK rīkotajā tīklošanas pasākumā “Personāla medības”, kas notika 2019. gada 11. oktobrī, kurā piedalījās 18 dažādu personāla vadības un apmācību pakalpojumu sniedzēji un vairāk kā 42 uzņēmumi, kuriem nepieciešami darbinieki vai arī citi personāla vadības, apmācību pakalpojumi. Pasākuma formāts bija unikāls un piesātināts, kas sniedza ieskatu un atgriezenisko saiti darba devēju aktualitātes un pakalpojumu sniedzēju piedāvātajos pakalpojumos.

Apmeklētāju lielākā interese bija tieši par personāla atlases un piesaistes pakalpojumiem, kā arī šajā sekcijā bija arī lielākais pakalpojumu sniedzēju skaits. Jaunākās aktualitātes ir saistītas ar darbinieku deficītu darba tirgū, kā arī grūtības gan atrast, gan noturēt darbiniekus uzņēmumos, kā rezultātā tiek novērota liela kadru mainība. Uzņēmumiem ir jāvērš uzmanība uz materiālas un nemateriālās motivācijas sistēmas pilnveidošanu, lai piesaistītu jaunos speciālistus un noturētu esošos darbiniekus. Kopumā uzņēmumiem ir problēmas piesaistīt darbiniekus, jo trūkst kvalificēta darba spēka un atalgojuma prasības nereti pārsniedz darba devēju finansiālās iespējas. Tāpēc bieži vien darbinieku pārvilināšana jeb head hunting  nav iespējama un darba devējam jāliek akcents uz aktīvu darba meklētāju piesaisti izmantojot plašu resursu un informatīvo kanālu klāstu.

Tīklošanas pasākums iezīmēja arī jaunus virzienus personāla vadības pakalpojumu klāstā, jo tika pārstāvēti tādi pakalpojumi kā darbinieku piesaiste no ārvalstīm (darba uzturēšanās atļaujas) un citi, ar relokāciju, saistītie pakalpojumi (izmitināšana, integrācija u.c.). Pieprasījums ir zemākā līmeņa – kvalificētu strādnieku vakancēm, kā arī IT sektorā augsta līmeņa programmētāju vakancēm, kur uzņēmumi piesaista un gatavi piesaistīt darbiniekus no ārvalstīm. No jauniem un aktuāliem pakalpojumiem tīklošanā, aktuāla ir kļuvusi digitālā t.sk., sociālo mediju vide, sociālo mediju mārketinga aktivitātes. Pēdējā laikā īpaši lielu popularitāti ieguvuši sociālie mediji, jo šī vide piedāvā plašas iespējas par salīdzinoši nelielām izmaksām.

Uzraksti komentāru!

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir atzīmēti ar *