Vispārīgie jautājumi

Mūsu uzņēmums vēlas atrast jaunu darbinieku, kas mums būtu jādara, lai varētu uzsākt meklēšanu?

Nepieciešams sazināties ar jebkuru mūsu speciālistu vai arī rakstīt e-pastu par savām aktualitātēm. Parasti mēs sazināmies stundas līdz vienas dienas laikā, lai atrastu uzņēmumam atbilstošāko risinājumu un nekavējoties uzsāktu darbu pie darbinieka meklēšanas.

Parasti personāla atlases pakalpojumi ir dārgi!

Darba tirgū valda stereotips, ka personāla atlases  pakalpojumus izmanto tikai ļoti bagāti uzņēmumi. Mūsu pakalpojumi ir pieejami katram uzņēmumam, kuram ir nepieciešamība meklēt darbiniekus. Mēs cenšamies katram uzņēmumam atrast tam pieejamāko risinājumu, kas ir finansiāli pieņemams un taisnīgs.

Cik ātrā laikā Jūs varat atrast jaunu darbinieku?

Mūsu sadarbībā mēs paredzam vienu kalendāro mēnesi nepieciešamā darbinieka atrašanai, taču atsevišķos gadījumos mēs varam atrast darbinieku  1 līdz 2 nedēļu laikā. Meklēšanas termiņu var identificēt tikai, tad kad mūsu speciālistiem ir pieejams meklējamā darbinieka prasību un piedāvājuma profils, kā arī citas nianses.

  

Kas notiek, ja meklēšanas procesā jūsu uzņēmums nespēj mums atrast nepieciešamo darbinieku?

Parasti personāla atlases sākumā mēs izvērtējam un analizējam meklējamā darbinieka profilu. Ja saskatām problēmas, tad par tām konsultējamies ar uzņēmumu un informējam, ka meklēšanas process iespējams būs ilgāks un komplicētāks. Atsevišķos gadījumos jau pirms sadarbības mēs atsakāmies no darbinieka meklēšanas, ja saprotam, ka nespēsim uzņēmumam palīdzēt.

Ņemot vērā, ka mūsu apmaksas sistēma ir orientēta uz rezultātu un notiek tikai tad, kad atrastais darbinieks uzsāk darbu, tad uzņēmuma finansiālie zaudējumi neveiksmes rezultātā ir minimāli. Jāatzīst, ka mūsu rezultivitātes rādītāji ir ļoti augsti, jo jau sadarbības sākumā fiksējam un analizējam potenciālās problēmas, kas var izveidoties meklēšanas procesā.

Ar ko Jūsu kompānija atšķiras citām atlases kompānijām?

Mēs nekad nesalīdzinām savu darbu ar citu darbu, jo strādājam vadoties no saviem kvalitātes standartiem. Ja tomēr ir nepieciešams atspoguļot Konkurences lineālu, tad mēs esam pievilcīgi uzņēmumam ar salīdzinoši pieejamu cenu politiku un apmaksas sistēmu, ātru darba tempu, kā arī projektu vadītāju godīgo attieksmi, augsto komunikācijas līmeni un sadarbību visā projektu gaitā. 

Ko jūs ieteiktu tradicionālo personāla atlasi vai head hunting?

Kāds risinājums nepieciešams, to var identificēt tikai noskaidrojot meklējamā darbinieka profilu, kā arī jau iepriekšējo aktuālās vakances meklēšanas procesa vēsturi. Mēs analizējam iepriekšminēto informāciju un nosakām, kāds darbinieka meklēšanas veids būtu efektīvākais. Nereti abas atlases formas iespējams apvienot vienā risinājumā, lai nesadārdzinātu projekta kopējās izmaksas.

Kāds ir uzņēmuma nosaukums, ja pie vakances tas nav norādīts?

Ja vakance ir publicēta I-Work mājas lapā, ir iespēja sazināties ar speciālistu, kurš ir norādīts kā kontaktpersona konkrētajam vakanču projektam. Lielākajā daļā gadījumos speciālists varēs izpaust uzņēmuma nosaukumu, kā arī sniegt papildu informāciju par konkrēto darba piedāvājumu. Protams, ir atsevišķi – konfidenciāli projekti, kuros mūsu speciālisti prezentē papildu informāciju tikai pirmās intervijas laikā. 

Sludinājumos nekad nav minēts atalgojums, kā to noskaidrot, lai es zinātu, vai ir vērts pieteikties?

Latvijas praksē nav ieviests princips publiskot atalgojumu, lai gan lielākajā daļā ES šī informācija darba sludinājumos ir pieejama. I-Work speciālistiem ir pieejama informācija par atalgojuma robežām konkrētajiem darba piedāvājumiem, tāpēc, sazinoties ar speciālistu, var noskaidrot detalizētu informāciju par konkrēto darba piedāvājumu.

Ko darba devēji visvairāk vērtē kandidāta CV, lai uzaicinātu uz darba interviju?

Pamatā darba devējus interesē kandidāta/-es darba pieredze, kā arī detalizēts pienākumu apraksts, kas būtu redzams CV. Liels uzsvars tiek likts uz svešvalodu  un datorprasmēm. Lielu nozīmi uzņēmumi pievērš arī CV vizuālajam noformējumam un plašam informācijas atspoguļojumam.

Cik ļoti svarīga ir Motivācijas vēstule?

Ja darba sludinājumā nav prasīts, tad pietiek tikai ar CV, ja Jūsu sūtītajā e pastā vai pavadvēstulē ir norādīts vakances nosaukums. Taču, ja darbu esat nolēmis/-usi meklēt nopietni, tad Motivācijas vēstule ir papildus bonuss, kas dod lielākas iespējas vakanču konkursā. Motivācijas vēstulē var aprakstīt to informāciju, ko nevar iekļaut savā CV, kā, piemēram, aprakstīt realizētus projektus, pievienot portfolio u.c. Ja nav atbilstošas darba pieredzes, motivācijas vēstule dod iespēju aprakstīt visu neformālo pieredzi, gūtas prasmes, sociālo un sabiedrisko darbību, kas parāda kandidāta/-es potenciālu.

Vai nav tā, ka publicētajām vakancēm darbinieki sen jau ir zināmi? Cik godīgi notiek vakanču konkursi?

I-Work mājas lapā publicētās vakances ir īstas, kur patiešām ir nepieciešami darbinieki. Ticamību nodrošina tas, ka darba devējām darbinieka atrašana ar mūsu starpniecību ir maksas pakalpojums. Uzņēmumi darbinieku atrašanai pieiet ļoti atbildīgi, nereti konkursos ir dažādi testi un uzdevumi, tāpēc darbi iegūst kandidāts/-e, kurš/-a iztur konkursu.

Es bieži sūtu CV, bet atbildes nesaņemu. Vai man zvanīt uz uzņēmumu un prasīt, vai esmu neesmu izturējis/-usi vakanču konkursu?

Parasti atteikuma vēstules mūsu speciālisti sūta tikai tad, kad konkurss ir noslēdzies. Par nožēlu jāatzīst, ka šī atbilde ir jāgaida ilgi. Vakanču projekti noslēdzas ne ātrāk kā 1-2 mēnešu laikā no vakances izsludināšanas brīža. Mēs nepraktizējam sūtīt atteikumus, kuri nav izturējuši pirmo kārtu, jo nereti atlases procesa gaitā mūsu speciālisti atkāroti izskata tos kandidātus, kuri ir bijuši daļēji atbilstoši. Tas nozīmē, ka katram kandidātam līdz konkursa beigām vēl ir iespēja tikt virzītam uz nākošo atlases kārtu.

Pozitīvi tiek novērtēts, ja kandidāts ar mums sazinās ar vēlmi noskaidrot savu virzību attiecīgajā vakanču konkursā. Ja mūsu speciālistiem ir pieejama detalizēta informācija, tad mēs labprāt ar to dalāmies, lai kandidātam viestu skaidrību.

Es baidos sūtīt savu CV, jo uztraucos, ka mans esošais darba devējs par to uzzinās?

I-Work nodrošina konfidencialitāti kandidātu atlases procesā un bez paša kandidāta piekrišanas netiek nodoti uzņēmumiem vai citām trešajām personām. Ja CV ir mūsu datu bāzē, tad mūsu speciālists vispirms piezvanīs kandidātam, prezentēs darba piedāvājumu, un, ja kandidāts piekritīs, tikai tad to nosūtīs darba devējam. Ņemot vērā mūsu pakalpojumu, parasti mūsu speciālisti tiekas ar potenciālo kandidātu un darba piedāvājumu prezentē klātienē. 

  

Cik ilgā laikā gaidīt ziņas no darba devēja puses, ja CV jau ir nosūtīts?

Ja CV un Pieteikums jau  ir nosūtīts, tad ir jāvērš uzmanība, uz cik lielu laika periodu ir izsludināts vakanču konkurss. Tas parasti ir norādīts darba sludinājumā. Ja īpašas norādes nav, tad vidēji pēc kandidāta dokumentu saņemšanas pirmās ziņas būs pēc 1-2 nedēļām. Šajā laikā uzņēmums parasti apkopo pirmos kandidātus un veic CV analīzi, lai apzinātu tos kandidātus, kurus aicināt uz turpmākām sarunām. Ja pieteikumus saņem personāla atlases uzņēmums, process notiek līdzīgi, bet prakse liecina, ka kandidāti par interviju norisi ziņas saņem ātrāk.

Ja šeit neatradi atbildi uz sev interesējošu jautājumu, droši izmanto zemāk redzamo kontaktu formu, lai uzdotu savu jautājumu mums.

JŪSU VĀRDS (*)

JŪSU E-PASTA ADRESE (*)

JŪSU JAUTĀJUMS