201410.21
0
3

Darba meklēšana arī ir DARBS

Autors: Publicēts pie: Raksti un publikācijas

Meklējot darbu, cilvēki bieži vien nepievērš tam nopietnu uzmanību, pieļaujot kļūdas, kas nenes panākumus darba atrašanā. Tāpēc darba meklēšanu var uzskatīt par pilnas slodzes darbu, kam jāvelta nopietna uzmanība un laiks.

Pirmo iespaidu darba devējam sniedz kandidāta CV, kas ir noteicējs, vai tiksiet uzaicināts uz darba interviju, šī iemesla dēļ ir jāizveido profesionāla izskata CV, iekļaujot tajā nepieciešamo informāciju, kas atspoguļo kandidāta darba pieredzi, panākumus, izglītības līmeni un citu informāciju. Svarīgi ir pievērst uzmanību, lai CV nav gramatisko kļūdu, informācijas izvietojums ir sistemātisks un viegli pārskatāms.

„Mans padoms – mūsdienu interneta pasaulē ir pieejami daudz un dažādi noderīgi CV paraugi, no kuriem ir iespējams piemeklēt sev piemērotāko, CV izveidošanai ir nepieciešams veltīt laiku, un pūliņus, lai izveidotu par sevi vislabāko pirmo iespaidu”.

Rakstot motivācijas un pieteikuma vēstuli ir jāsaprot to atšķirība pēc būtības. Motivācijas vēstulē ir svarīgi atspoguļot savu motivāciju strādāt konkrētajā uzņēmumā un amatā, tas ir ļoti būtiski, jo var kalpot par iemeslu uzaicinājumam uz darba interviju. Savukārt rakstot pieteikuma vēstuli, nepieciešams sniegt plašāku ieskatu par sevi, norādot potenciālajam darba devējam, kāpēc jūs būtu labs pienesums uzņēmumam. Svarīgi atcerēties, veidojot motivācijas vai pieteikuma vēstuli, to pielāgot katram uzņēmumam/vakancei individuāli, precīzi norādot saņēmēju un pozīcijas nosaukumu. Par rupju kļūdu tiks uzskatīts tāds pieteikums vakancei, kur dokumentā būs norādīts kļūdains adresāts vai nepareizs vakances nosaukums.

„Mans padoms – darba meklētājiem, kuriem darba pieredze vēl nav iegūta vai tā ir ļoti neieliela. Noderīgi būtu izveidot sarakstu ar uzņēmumiem, kuros būtu vēlme uzsākt strādāt kādā no “starta” pozīcijām, bieži vien kompānijas tēls var kalpot par motivāciju pievienoties tās profesionālajai komandai. Balstoties uz personisko motivāciju, jūs spēsiet uzrakstīt teicamu motivācijas vēstuli, kas var kalpot par veiksmes atslēgu karjeras izaugsmei kādā stabilā vietējā kapitāla vai starptautiskā uzņēmumā”.

Rūpīgi izvērtējiet, kādam vakanču konkursam sūtāt CV un motivācijas vai pieteikuma vēstuli. Prakse rāda, ka ir neefektīvi sūtīt pieteikumu uz vakancēm, kurām acīmredzami neesat atbilstošs, tas rada nenopietnu iespaidu par kandidātu un veicina domāt, ka esat pieteicies uz “labu laimi”.

„Mans padoms – ja sūtāt pieteikumu uz vairākiem vakanču konkursiem, būtu vēlams izveidot ērti lietojamu dokumentu, kur jūs kā darba meklētājs varat reģistrēt informāciju par vakanču konkursiem, kuros piedalāties, saglabājot informāciju par vakancēm, kurās kandidējat. Ja ir pagājis ilgs laika periods, kopš aizsūtījāt pieteikumu, tas neļaus apjukt brīdī, kad zvanīs potenciālais darba devējs, lai uzaicinātu uz darba interviju un ļaus veiksmīgāk sagatavoties tai”.

Uzraksti komentāru!

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir atzīmēti ar *