201410.21
0
2

5 ieteikumi kā izvēlēties savu karjeru

Autors: Publicēts pie: Raksti un publikācijas

Laba karjeras izvēle ietver sevī darbu, kurš apvieno gan jūsu intereses, prasmes un finansiāli nodrošina izvirzītās prasības pret dzīvi. Veiksmīga karjeras izvēle nozīmē to, ka tā apmierina jūsu profesionālās vēlmes, kā arī būs atbilstoša jūsu dzīves stilam un aicinājumam. Sniegšu 5 ieteikumus, kurus jāņem vērā izvēloties savu karjeru:

  1. Rūpīgi pētiet interneta resursus! Izmantojiet plašo interneta informācijas loku, lai izpētītu karjeras iespējas, darba aprakstus un piedāvājumus. Jūs variet atklāt tādas iespējas, par kurām iespējams nebūsiet dzirdējis. Sāciet savus meklējumus balstoties uz darba specifiku un jūsu vajadzībām, lai izzinātu profesijas profilu un spētu tam sagatavoties. Šādi noskaidrosiet, ko konkrētā veida darbs vai karjeras iespēja var jums piedāvāt, un, ko jūs pats spējat piedāvāt.
  2. Izvēlieties karjeru, kura ietver gan jūsu kaislību, gan atbilst prasībām! Izvēloties savu karjeru vai darbu, apsveriet visas vajadzības un vēlmes, kuras vēlaties realizēt savā profesionālajā darbībā. Vienlaicīgi jums ir arī jāapsver, ko izvēlēta karjera var sniegt jums no finansiālā viedokļa. Nekas nevar būt labāks par darba iegūšanu, kurš atbilst visām jūsu personīgajām prasībām, kā arī jūs aizrauj un dara laimīgu.
  3. Diferencējiet savu karjeru no darba vietas.! Darba vieta var būt tikai daļa no jūsu karjeras vai solis ceļā uz jūsu dzīves galveno mērķi. Tas var būt arī līdzeklis, kā apmaksāt savus izdevumus un kredītsaistības. Kamēr jūsu darbs ir tikai resurss jūsu labklājības un iztikas nodrošināšanai, jūsu karjera ir jūsu vispārīgais ilgtermiņa plāns. Līdzās vispārējiem panākumiem arī ikdienas darbam ir jūs jāaizrauj!
  4. Izvirzi prioritātes! Uzrakstiet sarakstu ar sev svarīgiem punktiem tieši karjeras aspektā, kurus ņemt vērā turpmākajā rīcībā un darba procesā. Identificējiet savu būtiskāko vadmotīvu un izvērtējiet savas vērtības, ko vēlaties visvairāk gūt no sava darba. Vai tā ir tikai nauda? Vai tas ir līdzeklis tam, lai jūs varētu apceļot pasauli? Vai tas ir process, kurā gūt maksimālu gandarījumu un attīstību? Tiklīdz saraksts ir sagatavots, saskaņojiet to ar profesiju, kuru esat izvēlējies un pieņemat savu gala lēmumu par turpmāko rīcības plānu.
  5. Analizējiet tirgu! Izvēloties savu karjeru būtiski ir noskaidrot un izanalizēt, kāda ir esošā darba tirgus situācija. Sekojot tirgus tendencei, jūs atradīsiet daudz labākas un plašākas izvēles savā turpmākajā karjerā.

Uzraksti komentāru!

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir atzīmēti ar *